Produkowanie własnych alkoholi na nowo zaczęło być modne wśród Polaków. Nasze babcie i dziadkowie sami takowe wykonywali, bo w sklepach brakowało wielu produktów, jednak już nasi rodzice zaczęli się przerzucać na sklepowe wyroby.

Tanie drożdże, a alkohol

Tanie drożdżeByły one łatwo dostępne, nie wymagały fachowej wiedzy, każdy mógł pójść do sklepu i kupić sobie butelkę piwa, a nie dopiero tanie drożdże do ich produkcji. To było bardzo wygodne i atrakcyjne. Teraz jednak przesyt gotowymi produktami sprawił, ze coraz więcej osób zaczyna sięgać do babcinych przepisów na alkohole, by je udoskonalić u siebie w domu. Skoro mamy dostęp do nowych sprzętów, mamy porządne alembiki, a nie takie zrobione metoda chałupniczą, w sklepach mamy wiele półproduktów np. drożdże browarnicze, czy zaprawki smakowe, więc produkcja własnych alkoholi jest coraz prostsza. Własne alkohole to może być także dobry sposób na zarobek. Raczej na większa skalę nie będziemy ich sprzedawać, ale możemy je dystrybuować między rodziną, znajomymi, czy lokalnymi sklepami. Skoro i tak zainwestowaliśmy w destylatory, to możemy je wykorzystać do większej produkcji. W końcu alkohol nie powinien się marnować, a sami wszystkiego nie wypijemy. Takie domowe piwo, czy wino na pewno będzie bardzo dobre, ponieważ będzie mieć zupełnie inny smak, niż wino kupione ze sklepu. Możemy jednak kupić też koncentraty do wina markowego, który zawiera wszystkie składniki potrzebne do wykonania wina, które będzie smakowało, jak najlepszej jakości butelkowane wino.

Znajdziemy także startery do cydru, podpiwku, czy innych alkoholi, więc możemy zrobić praktycznie każdy alkohol. Własne napoje na pewno będą atrakcją każdego przyjęcia i uroczystości rodzinnej, a nadmiar zawsze możemy sprzedać naszym znajomym i rodzinie, więc zakup sprzętu do destylacji na pewno się zwróci.