Często zdarza mi się organizować przyjęcia w domu. Dlatego też jestem dość wprawiona w przygotowywanie potraw. Sama je robię, nie zamawiam ich w żadnej restauracji. Lubię gotować i moi goście sobie chwalą moją kuchnię. Ponadto mam doskonałe doświadczenie w nakrywaniu do stołu. Zawsze wygląda zachwycająco.

Dobór odpowiednich nakryć do stołu drewnianego

stoły drewniane warszawaW tą sobotę organizowałam przyjęcie urodzinowe mojego męża. Ale żeby nie było przyjęcie ma mieć  kameralną formę. Zorganizuję je jedynie dla paru osób. Głównie przy stole będą zasiadać członkowie rodziny i najbliżsi znajomi. Tak więc chciałam by to przyjęcie różniło się nieco od innych. Miało być proste w każdym calu. Mój mąż uwielbia prostotę. Tak więc zacznę może od tego jak przygotuje stół na to przyjęcie. Ale żeby to zrobić, to muszę wybrać najpierw stół. W domu mamy kilka różnych stołów, więc mogę przebierać w nich jak tylko chcę. Głównie dopieram nakrycia do potraw jakie będę podawać. Tak więc tym razem skupie się na stole. Do mojego menu, czyli dziczyzny będzie pasował stół drewniany. Mamy takie aż trzy. Więc wybór nie będzie łatwy. Skoro menu będzie tak szlachetne, to i stół musi być wykonany ze szlachetnego drewna. Moje stoły drewniane warszawa wykonane są tylko i wyłącznie z dębu i jak najbardziej każdy z nich się nada. Zostaje już tylko jego struktura. Wybrałam ten najprostszy, gdyż nakrycie stołu będzie ekskluzywne. Położę na nim biały bieżnik, tak by było widać ten stół. Skoro już to uzgodniłam, to czas zabrać się za komponowanie menu. Cały zestaw potraw musi się ze sobą komponować w jak najdrobniejszym szczególe.

Do przyjęcia zostało już niewiele czasu, a już mam prawie wszystko gotowe. Zostało bardzo mało szczegółów, które trzeba dopracować. Ale to kwestia paru minut, na przykład na przybranie stołu kwiatami, czy zakup wina. Prezent tez już mam gotowy. Oczywiście muszę jeszcze zaprosić gości, by wiedzieć na ile osób mam nakryć do stołu. Stół drewniany zawsze będzie pasował do wszystkiego, zawsze wkomponuje się w każda aranżację.