Czasami ciężko na jest wybrać odpowiedni opał. Często nasze zasoby pieniężne w znacznym stopniu nas ograniczają. Dlatego też nie jesteśmy w stanie pozwolić sobie na każdy rodzaj opału oraz w takiej ilości jakiej by chcielibyśmy mieć.

Ekogroszek – dobry pomysł?

ekogroszekJa również byłam w podobnej sytuacji. W zeszłym roku była redukcja etatów w przedsiębiorstwie, gdzie pracowałam. Oczywiście ja też poszłam do odstrzału. A tu zbliżała się powoli zima a mi bardzo mało zostało opału z poprzedniej zimy. Zawsze kupowałam ekogroszek. Żałuję, że nie kupowałam na zapas węgla. Teraz nie musiałabym się martwić skąd wziąć pieniądze na opał. A jak wiadomo opał nie jest taki wcale tani. W piwnicy znalazłam tylko ekogroszek workowany. Niestety było tylko sześć niewielkich worków. W związku z zaistniałą sytuacją musiałam poszukać alternatywnego rozwiązania. Najtańsze na rynku okazały się trociny, ale one bardzo szybko się palą oraz trzeba by było bardzo często podkładać do pieca. A ja chciałabym się w nocy wysypiać oraz mieć ciepło przez cały czas. Skoro nie trociny to pomyślałam, że może drewno nie będzie takie drogie oraz z całą pewnością wolniej się pali niż trociny. Poszukałam różnych ofert odsprzedaży drewna na opał.

Muszę powiedzieć, że nawet było sporo tego typu ofert pomimo, iż Śląsk jest regionem, gdzie głównie pali się węglem. Wybrałam najtańszą ofertę oraz kupiłam całą przyczepę drzewa. Osoba od której go kupiłam przywiózł mi drzewo, nawet drzewo było popiłowane i porąbane, wystarczyło tylko ułożyć je w piwnicy.

Więcej w temacie ekogroszku można znaleźć na http://energoret.pl