Szykowałam się na wyprawę życia. Zamierzałam przejechać całą trasę rajdu z Paryżu do Dakaru, jednak nie chciałam brać udziału w samym wyścigu. Nie przepadam za aż taką rywalizacją. Wolałam sama spokojnie poznawać nowe tereny. Jednak moje auto musiało zostać do tego dobrze przygotowane.

Zabezpieczenie lakieru na wilgoć i piasek

zabezpieczenie lakieru łódźSamochód terenowy na pewno się sprawdzi w każdych warunkach, jednak jego lakier może nie wyglądać tak dobrze po podróży. Auto będzie narażone na ekstremalne warunki, takie jak deszcz, śnieg, burze piaskowe, wysokie temperatury. Bałam się o to, jak mój samochód do wytrzyma. Znajomy mechanik polecił mi firmę wykonującą zabezpieczenie lakieru. Dzięki temu będzie on bardziej odporny na różne warunki atmosferyczne. Dodatkowo można używać innych kosmetyków samochodowych, które mają działanie zabezpieczające. Wtedy nawet felgi będą miały lepszą odporność na brud. Postanowiłam że warto w to zainwestować. Taka wyprawa nie zdarza się codziennie, więc nawet cennik wyższy niż za standardowe mycie mnie nie odstraszył. Wiedziałam, ze mam do czynienia z profesjonalistami, więc nie bałam się o swoje auto. Przy odbiorze pan wytłumaczył mi jeszcze co zostało wykonane i jak się obchodzić z samochodem. Jeśli będę go w miarę regularnie czyścić, to na pewno nic mu się nie stanie, nawet na piaskach pustyni. To mnie uspokoiło, ale wzięłam do bagażnika środek czyszczący i kilka szmatek, żeby chociaż światła i tablicę rejestracyjna przetrzeć. To najważniejsze podczas jazdy.

Zabezpieczenie lakieru przyniosło rezultaty. Mój samochód miał tylko małe ryski z jednej strony, ale poza tym wyszedł po wyprawie bez szwanku. Warto było wybrać się do fachowców od motoryzacji, którzy pomogli mi w zajęciu się samochodem. To była podróż życia i chętnie powtórzę to doświadczenie.

Informacje pochodzą z http://autodetailing.zone