Każdy mieszkaniec bloku wie, czym są nieocieplone ściany. Dopóki firma zajmująca się remontem bloków nie przeprowadzi remontu, w naszym mieszkaniu zachowanie odpowiedniej temperatury jest bardzo trudne. Ten problem dotyczy także domów jednorodzinnych. Na szczęście w tym przypadku nie trzeba czekać, aż ktoś podejmie się zadania. O ile mamy fundusze, od razu możemy podejść do remontu i ocieplić nasz dom.

Jak ocieplić ściany w bloku – izolacja natryskowa

izolacja natryskowaKażda firma remontowa ma inne przyzwyczajenia, również producenci wełny, czy styropianu mają inny pogląd na to, jak powinno ocieplać się dom. Na pewno każde rozwiązanie jest dobre, pozostaje jednak pytanie, czy w zasięgu naszej ręki. Oczywiście najpopularniejsze jest ocieplanie i izolacja styropianem, bo to jedne z najtańszych materiałów. Bardzo często wybierana jest także wełna. Naturalna wełna to najlepsze ocieplenie znane od lat. W przeciwieństwie do styropianu nie jest sztucznym materiałem. W kwestii izolacji, najlepsza jest oczywiście izolacja natryskowa. Szybko, sprawnie i wygodnie. Taki rodzaj izolacji jest szczególnie polecany w przypadku remontu poddasza. Oczywiście sam materiał izolacyjny to jedno, na tym nie kończy się praca. Jeśli izolujemy dom od wewnątrz, a jest to zwykle poddasze pogoda nie ma większego znaczenia. Jeśli jednak izolujemy dom od zewnątrz pogoda jest wyznacznikiem. Jeśli pada, a prace nie mogą być przeprowadzane. Tynk musi być suchy, podobnie materiały. Jeśli tak nie będzie, w przyszłości dom będzie sprawiał wiele kłopotów. Bardzo często takie błędy obserwujemy w nowych budynkach, szczególnie blokach. Budowane są one w ekspresowym tempie, co ma związek z zarobkami.

Jeśli ocieplanie przeprowadzane jest szybko i tynk jest jeszcze mokry, w przyszłości będzie powstał grzyb, a kilkunastu centymetrowe ściany będą zimne. Nagrzewanie mieszkania będzie bardzo trudne. Warto, więc o tym pamiętać, gdy przeprowadzamy ocieplanie. Nawet, jeśli nie przeprowadzamy tego samodzielnie, warto nadzorować ekipę, bo ta nie zawsze będzie działała na nasza korzyść.