W architekturze współczesnej stosuje się naprawdę wiele przeróżnych materiałów. Jeszcze do niedawna jeśli coś było wytrzymałe to nie mogło być estetyczne i ładnie wyglądać. Dzisiaj te obie cechy można z łatwością połączyć. Nie ma z tym żadnego problemu. Przykładem mogą być tutaj zadaszenia szklane. W dzisiejszych czasach dzienne światło odgrywa niezwykle ważną rolę. Zarówno jeśli chodzi o domowe przestrzenie jak i o hale produkcyjne i miejsca pracy.

Automatyka do bram

Automatyka do bram

Dzięki szklanemu zadaszeniu w na przykład hali produkcyjnej z łatwością można doświetlić całe pomieszczenie w sposób równomierny. Wówczas warunki pracy są znacznie lepsze. Dzięki temu można także podwyższyć bezpieczeństwo w razie pożaru. Ciągle rozwijają się skomplikowane architektonicznie oraz technicznie konstrukcje szklane. Specjaliści korzystają z doświadczeń naukowców i tworzą profile aluminiowe, które idealnie pasują do takich szklanych dachów. Wszystko jest bardzo bezpieczne oraz wygląda bardzo dobrze. Szkło pełni tutaj rolę wypełnienia. Warto wiedzieć, że mogą one mieć jedną lub wiele komór, a także wykazują się wieloma naprawdę ważnymi cechami.

Wykazują się one termoizolacyjnością, wysoką przepuszczalnością światła, trwałością nawet w przypadku wysokich temperatur oraz łatwością obróbki, formowania oraz montażu. Jeśli chodzi o przepuszczalność światła to bardzo łatwo można to kontrolować. Jeśli nie chcemy, aby w pomieszczeniu było zbyt jasno możemy zastosować na przykład szkło barwione. Nie będzie z tym żadnego problemu. Szkło może przyjmować przeróżne kształty. Nie będzie też problemu z uformowaniem i dopasowaniem go do kształtu dachu. Jeśli chodzi o zastosowanie takich zadaszeń to bardzo często z możliwości tych korzysta miasto Bydgoszcz. Bardzo często montuje się je na obiektach przemysłowych, pasażach handlowych, dworcach, halach sportowych, stadionach, basenach, idealnie współgrają jako automatyka do bram Warszawa i drzwi wejściowych.

Oczywiście jest to także idealny materiał do zadaszenia szklarni oraz do zbudowania ogrodu zimowego. Przy większych konstrukcjach stosuje się konstrukcje wspierające.