Osoby zajmujące się na co dzień rolnictwem często zastanawiają się nad tym, jaki paszowóz wybrać. Na rynku jest wiele różnych rozwiązań, z których można skorzystać. Oczywiście wybór zależy od wielu czynników. Trzeba wiedzieć, jakiej maszyny poszukujemy. Inne paszowozy sprawdzą się w przypadku stada 60 krów, a jeszcze inne w przypadku hodowli innych zwierząt gospodarskich.

Systemy mieszania pasz w wozach paszowych

polecane paszowozyZawsze należy dokładnie sprawdzić parametry techniczne paszowozu. Paszowóz musi być w stanie pracować kilka razy dziennie na najwyższych obrotach. Jest to maszyna, dzięki której można szybko rozprowadzić pasze. Duże gospodarstwa są zaopatrzone nie w jeden, ale nawet kilka paszowozów. Bez nich karmienie zwierząt gospodarskich zajmowałoby mnóstwo czasu i potrzebni byliby dodatkowi pracownicy w gospodarstwie. Z paszowozem nie ma takich problemów. Wystarczy osoba, która będzie potrafiła obsłużyć taki paszowóz. Z pewnością polecane paszowozy to urządzenia markowe. Są one droższe, ale za to mają gwarancję i nie potrzebują dodatkowych napraw. Większość rolników woli kupować paszowozy używane, by zaoszczędzić. Wtedy jednak trzeba liczyć się z tym, że konserwacja takiego paszowozu jest trudniejsza i na pewno częstsza. Różne paszowozy charakteryzują się innymi systemami mieszania pasz. Inaczej miesza się pasze dla krów, a inaczej dla innych zwierząt np. świń, drobiu. W związku z tym trzeba zawsze sprawdzić, jaki system mieszania pasz występuje w danym paszowozie.

Ważne jest też samo wyposażenie paszowozu. Obecnie maszyny te mają sporo funkcji dodatkowych, które ułatwiają pracę. Dzięki paszowozom rozprowadzenie paszy po oborze, fermie jest łatwe i szybkie. Pasze zadaje się zazwyczaj dwa razy dziennie w zależności od gatunku zwierząt gospodarskich. Warto korzystać z takich rozwiązań.