Rodzice zdecydowali się na budowę domu poza miastem. Nie do końca jestem zadowolona. Będę tęskniła za moimi koleżankami, które mieszkają w tym samym bloku. Wiem, że mieszkanie w domku ma wiele plusów ale nie jestem do końca przekonana czy to dla mnie będzie dobre rozwiązanie.

Fotowoltaiczne zestawy spełniają swoje funkcje

panele fotowoltaiczneRodzice chcą zbudować nowoczesny dom, który będzie oszczędny. Dom będzie znajdować się około dwudziestu minut samochodem od naszego bloku. Rodzice chcą zbudować dom, który będzie miał specjalne kolektory słoneczne. Słyszałam jak o tym rozmawiali. Inwertery są bardzo popularne i dzięki nim można sporo zaoszczędzić na rachunkach. Systemy fotowoltaiczne zmieniają energię promieniowania słonecznego na energię cieplną. Taka energia może służyć do ogrzewania pomieszczeń lub wody. Woda może być nawet ogrzewana w basenach. Zestawy fotowoltaiczne są podobno dosyć drogie. Rodzice są w trakcie ustalania wszystkich kosztów, które będą musieli ponieść w trakcie budowy naszego domu. Sklep, z którym tata współpracuje bo jest przedstawicielem handlowym ma na stanie nowoczesne sklep oferujący zestawy fotowoltaiczne. Tata pytał się już o cenę. Cena jest różna w zależności od zestawów. Dzięki temu, że tata jest u nich zatrudniony to może liczyć na spory rabat. Na pewno będzie to bardzo zauważalne bo cena jest dosyć wysoka. Rodzice planują zakupić lepszy system, żeby był wytrzymały i trwały. Nie chcą wydawać pieniędzy na coś co nie jest polecane przez specjalistów i może się w krótkim czasie zepsuć. Rodzice przekonują mnie, że nasz dom będzie piękny.

Wokoło będzie sporo zieleni i nawet zastanawiają się czy nie zrobić jakiegoś fajnego basenu, żebym mogła się w nim bawić z koleżankami. Mam nadzieję, że będzie nam się dobrze mieszkało w nowym domu. Rodzice przekonują mnie, że tak właśnie będzie.