Wysyłanie listów i różnego rodzaju przesyłek, wymaga odpowiedniego opakowania, które zabezpiecza zawartość i jest miejscem na podanie adresu. Najczęściej wysyłamy paczki w formie kopert, lub pudełek kartonowych, które zawierają wewnątrz specjalną folię.

Przeznaczenie koperty bąbelkowej

producent kopert bąbelkowychJeżeli wysyłamy zwykłe listy, to pakujemy je w małe koperty z cienkiego papieru. Są one lekkie i tanie, a możne je kupić w każdym sklepie papierniczym, lub w okienku na poczcie. Inaczej sprawa wygląda, kiedy chcemy nadać jakiś przedmiot, który jest delikatny, lub ze względu na swoje gabaryty, nie zmieści się do papierowej koperty. Producent kopert bąbelkowych wytwarza je w wielu rozmiarach, ponieważ są one wykorzystywane na wiele sposobów. W największych ilościach wykorzystują je sklepy internetowe, które pakują do nich delikatne produkty, które mogłyby ulec zniszczeniu w trakcie transportu. Folia bąbelkowa znajdująca się w środku koperty jest wklejona, lub zgrzana z kopertą z każdego brzegu, dzięki czemu nie przemieszcza się wewnątrz. Najmniejsze koperty bąbelkowe mają rozmiar piętnaście na dziesięć centymetrów, a największe mogą liczyć nawet sześćdziesiąt na czterdzieści centymetrów. Możemy w nich wysyłać przedmioty o określonej wadze i wymiarach, ponieważ zbyt duże produkty muszą się znaleźć w pudełkach kartonowych. Koperty bąbelkowe producenci dostarczają do sklepów papierniczych, które sprzedają je na sztuki, ale znajdziemy je jeszcze w hurtowniach, czy sklepach internetowych oferujących koperty i opakowania.

Koperty głównie służą do wysyłki produktów, które nie są na tyle płaskie, aby się zmieścić w zwykłej, papierowej kopercie. Producenci sprzedają swoje koperty w kartonach liczących po kilkaset sztuk, ponieważ nie opłaca im się ich sprzedawać na sztuki.